Elektrostatik A 8301 1,7 mm

Elektrostatik A 8301 1,7 mm

Nový produkt
625,00 Kč za m2 vč. DPH

Elektrostaticky vodivé homogenní PVC čtverce Elektrostatik formátu 608 x 608 mm jsou určené do specializovaných silně zatěžovaných prostor, kde je nutné zajistit odvod statické elektřiny do sítě. Nejčastěji se jedná o RTG pracoviště, operační sály, laboratoře, zubní ordinace, výrobu speciálních elektronických součástek či prostory s nebezpečím výbuchu. Vodivost zajišťuje grafit mezi jednotlivými granulemi homogenního vinylu. Povrch je díky speciální technologii tepelného zatavení mikropórů dokonale hladký a snadno se udržuje.

Tato barva Elektrostatik A 8301 tl. 1,7 mm je je posledních pár metrů za super akční cenu. Výprodejové barvy lze mezi sebou kombinovat vč. kvality Dynamik 1,7 mm. Naše SDH si z těchto zbytků kdysi vytvořilo nesmírně odolnou a pestrou podlahu v klubovně.

Šíře
posledních 1,476 m2
  • Jedná se o nezávaznou poptávku Jedná se o nezávaznou poptávku
  • Na způsobu doručení se domluvíme Na způsobu doručení se domluvíme
  • Vždy musí dojít k vzájemnému potvrzení Vždy musí dojít k vzájemnému potvrzení

Detaily produktu

Vzor
Melírovaný
Základní zařazení
PVC čtverce homogenní
Základní zařazení
Vodivé PVC podlahy
Celková hmotnost
2363 g/m2
Možnost dodání
doprodej
Celková výška
1,7 mm
Zátěžová třída
23 - 32 - 41 střední komerční
Hořlavost
Bfl-s1
Elektrické vlastnosti
vodivé menší než 10 na 6

Popis

Každá podlaha se musí pokládat na pevný, suchý, rovný a hladký povrch. Čtverce se lepí celoplošně k připravenému podkladu a jednotlivé dílce se k sobě pak svařují pomocí speciální svářecí pistole Leister a PVC šňůry tloušťky 4 mm. Pokud se pokládá podlaha do prostor, kde není potřeba vodivý systém, pak se čtverce lepí na klasické disperzní lepidlo pro PVC krytiny (např. Uzin KE 16, KE 2000S, Ceresit K 188 aj.) . Pouze se zaválcuje, svaří a následně dolištuje např. PVC soklovou lištou, kterou také Fatra vyrábí.

Instalace vodivého systému elektrostatických čtverců je ale velice náročná a musí ji provádět odborná podlahářská firma ve spolupráci s elektrikáři, kteří zapojí systém do elektrické sítě. Čtverce se lepí na speciální vodivé lepidlo (např. Ceresit K 112L) a zespodu musí být pod každým dílcem měděná páska, která svede elektrický náboj směrem k síti. Kompletní technologický postup je v přiloženém návodu na pokládku a údržbu přímo od výrobce Fatra a.s.

Až do podzimu 2023 se vyráběly stejné homogenní čtverce v antistatické variantě Dynamik, ale výroba byla ukončena, po vyprodání skladových zásob už budeme dodávat pouze variantu Eletrostatik. Homogenní čtverce jsou součástí ucelené kolekce Lino Fatra, kam se řadí také rolové materiály Novoflor Standard, Novoflor Extra, Novoflor Extra Amos, Domo, Garis, Dual, Modul aj. Dále Fatra také vyrábí vinylové dílce Thermofix, Thermofix Art, Imperio, Well-click či RS-click. Naše firma je regionálním zástupcem českého výrobce Fatra Napajedla. Provádíme velkoobchodní prodej podlahářským firmám, maloobchodní prodej a samotnou pokládku.

Přílohy

Stáhnout

Lino Fatra kladečský předpis

Návod na pokládku a údržbu Lino Fatra

Stáhnout (6.03M)

Lino Fatra katalog

Aktuální katalog produktů Lino Fatra

Stáhnout (6.01M)

Mohlo by se vám také líbit