Linoleum

Přírodní linoleum = to je to pravé "lino", které navíc mnozí nazývají nepřesně Marmoleum, je jedna z nejodolnějších, nejekologičtějších a vůbec nejlepších podlah na světě. Jedná se z 99,9% o přírodní materiály. Základem je lněný olej, pryskyřice, dřevitá a korková moučka, přírodní pigmenty, vápenec a rubovou stranu tvoří jutová podložka.

Linoleum vytvořil sir Frederick Walton v roce 1864, kdy založil z malých manufaktur první velkou fabriku DLW (Deutsche Linoleum Werke) na výrobu válcované hladké podlahoviny. Linoleum prodělalo velký boom, prodeje se ale silně omezily s příchodem syntetického PVC vyrobeného z ropy. Dnes prochází linoleum renesancí poté, co svět přichází pomalu na stinné stránky plastů, pokládáme ho do školek, škol i rodinných domů. Linoleum se nevyrábí v dekorech dřevin, jako PVC, má většinou melírované vzory, některé moderní dekory imitují trochu i přírodní prkna (například kolekce Lino Art).

Linoleum vyrábí pouze tři renomovaní výrobci na světě - německý Gerflor DLW (nosná kolekce Marmorette), holandské Forbo (nosná kolekce Marmoleum) a francouzský Tarkett (základní kolekce Veneto XF2). Ačkoliv nemáme na stránkách zpracované všechny kolekce těchto výrobců, nabízíme na naší prodejně a pokládáme všechny tři výrobce. Pokládka linolea je náročná a vyžaduje speciální nářadí a dobře proškolené podlaháře. Naši kladeči vytvářejí z linolea nádherné záležitosti, o čemž se můžete přesvědčit v našich referencích z pokládek linolea.

Omlouváme se za komplikace.

Zkuste vyhledat něco jiného