Ukázka protiskluzné podložky a bočního tkaného zakončení běhounu na béžové variantě 1005K.

Sisal Schaft 1099K s protiskluznou podložkou

Již použité
1 906,00 Kč za m2 vč. DPH

Metrážový koberec / běhoun Sisal Schaft je přírodní podlaha vyrobená ze 100% sisalového vlákna pouze tkanou metodou podobně jako buklé koberce. Sisal se vyrábí z listů agave a jedná se o velmi odolné a pevné vlákno. Pružnost si udržuje vlákno díky přirozené regulaci vlhkosti. Dlouhé boční strany běhounu jsou tkané a nemusí se nijak zakončovat, neboť se netřepí, krátké strany (šíře běhounu) s musí nějak ukončit - buď originální lemovkou, gumovým zatavením (na fotce) nebo kovovou přechodovou lištou či dřevěným prahem.

Sisal Schaft 1099K nabízíme na objednávku s protiskluznou gelovou podložkou v šířích 67, 90, 120, 160, 200 cm. Stejný dekor nabízíme i jako klasickou tkanou variantu bez gelové podložky (označení Sisal Schaft 1099).

Šíře
  • Jedná se o nezávaznou poptávku Jedná se o nezávaznou poptávku
  • Na způsobu doručení se domluvíme Na způsobu doručení se domluvíme
  • Vždy musí dojít k vzájemnému potvrzení Vždy musí dojít k vzájemnému potvrzení

Detaily produktu

Typ
Buklé
Vzor
Jednobarevný
Barevný odstín
hnědá
Základní zařazení
Přírodní koberec
Hmotnost vlasu
2000 g/m2
Celková hmotnost
2600 g/m2
Možnost dodání
na objednávku
Materiál
100% sisal
Celková výška
6 mm
Podložka
Protiskluzný gel

Popis

Běhouny Sisal Schaft s latexovou protiskluznou podložkou je přírodní koberec ze sisalového vlákna. Je vyroben klasickou tkanou metodou typu "buklé", tedy oboustranně tkaný do osnovy. Jelikož je na spodní straně latexový zátěr, nelze koberec používat oboustranně. Výhodou je větší tvarová a rozměrová stálost a koberec tolik neklouže po podkladu jako jsou dlažby, laminát či kámen. U nás se tyto běhouny používají nejčastěji na chodby, chalupy, chaty, do hotelů, zámků, muzeí, hradů či do jiných historických budov. Vhodné jsou i na schodiště, kde se napínají pod kovové schodišťové tyče. Ale v zahraničí se běžně používají i do bytů, obchodů a kanceláří. I když není koberec díky latexu úplně 100% přírodní, je vhodný pro všechny milovníky ekologického a zdravého bydlení. Obecně se běhouny s latexem prodávají víc než bez něj.

Každý přírodní produkt má svá výrobní specifika. V koberci může být napojení jednotlivých nití a malé uzlíky, není to časté, ale občas se objeví. Běhoun nemusí být 100% rovný, což je u tkaných buklé koberců běžné. Řez nemusí být přesně kolmý. Výrobní rozměry přírodních bukláků mají toleranci přibližně 10 mm. Běhoun se může i lehce vlnit, ale to si brzo lehne. Fotili jsme si vzorky sami, snažili jsme se vystihnout barvu co nejvěrněji, přesto se může výsledný odstín lehce lišit v závislosti na vyrobené šarži, světelných podmínkách v místnosti a hlavně na nastavení monitorů. Přesto musíme uznat, že jsme se za celou dobu spolupráce nesetkali s nějakými problémy, výrobce je velice solidní a precizní, upozornění jsou ovšem dána z důvodu specifické vlastnosti těchto koberců.

Jedná se o běhouny různých šířek, přičemž dlouhé boční strany běhounu jsou tkané do osnovy, netřepí se a nemusí se nijak zakončovat. Ovšem krátké uříznuté strany koberce (šíře běhounu) se musí ukončit. Při pokládce ho lze usadit pod dřevěný práh či hliníkovou přechodovou lištu. Při volném položení nabízí výrobce buď základní zatavení do gumy v jednobarevném provedení, nebo stranu zapošije širokou lemovkou. Můžete si vybrat z materiálů jako len, bavlna, umělá látka, umělá kůže, klasická hladká a nebo česaná kůže. Máme na prodejně jednotlivé barevnice, ale standardně necháváme vybrat barvu přímo výrobce, je to nejlepší. Z běhounu lze samozřejmě vyrobit i kusový koberec, pak se nechávají olemovat všechny strany. Ceny jsou vždy počítány individuálně, ale máme na to zpracovaný standardní ceník.

Koberec Sisal Schaft se vyrábí ve dvou provedeních, kdy si můžete vybrat mezi touto protiskluznou variantou nebo čistým 100% přírodním oboustranným buklákem. Označení této více "eko" varianty - u čísla barvy NENÍ písmeno "K". Najdete ho níže v nabídnutých alternativách.

Koberce Strnad Lišov je přímým oficiálním prodejcem koberců výrobce Mellau Teppich do České republiky.

Mohlo by se vám také líbit