Elektrostatik / Dynamik

Elektrostaticky vodivé / antistatické PVC čtverce

elektrostatik dynamik uvodnilogo lino fatra 2018

Eletrostaticky vodivé PVC je určeno pro aplikace do prostor s požadavkem na vodivé provedení podlahy, tedy s vnitřním elektrickým odporem v rozsahu 0 - 1.106 Ω, což jsou např. prostory s nebezpečím výbuchu, laboratoře, specializovaná oddělení ve zdravotnictví jako RTG pracoviště, operační sály, přípravny, zubní ordinace a nebo pro přípravu zdvojených podlah. Stejné dezény se vyrábí i v antistatickém provedení Dynamik, kde jsou požadavky na vnitřní elektrický odpor v rozsahu 0 - 1.108 Ω, zejména pak počítačové sály, výroba elektroniky či oblast telekomunikací.

Technické informace Elektrostatik / DynamikHlavní funkcí elektrostaticky vodivé podlahy je, aby se náboj statické elektřiny odvedl skrz podlahovinu do sítě a neponičil drahé vybavení či nezpůsobil jinou škodu. Jde o celý systém, kde musí být použita měděná páska, vodivé lepidlo a vše napojeno odbornou elektrikářskou firmou do sítě. Antistatická podlaha nesmí při pohybu vytvářet žádný elektrostatický náboj a nemá následně žádnou speciální technologii pokládky.

Kolekce Elektrostatik lze pořídit ve dvou provedeních - v tloušťce 1.7 mm (zátěžová třída 41, hmotnost 2363 g/m2) nebo tloušťce 2 mm (třída zátěže 43, gramáž 2780 g/m2). Dynamik se vyrábí jen v tloušťce 1.7 mm a v provedení Dynamik A ho držíme skladem. Oba typy mají tepelně zahlazený povrch, díky čemuž se téměř nešpiní.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.