Přírodní linoleum

Nejstarší linoleum na radnici v BrémáchPřírodní linoleum (neboli "lino"), které mnozí nazývají nepřesně Marmoleum, je jedna z nejodolnějších, nejekologičtějších a vůbec nejlepších podlah na světě. Jedná se z 99,9% o přírodní materiály. Základem je lněný olej, pryskyřice, dřevitá a korková moučka, přírodní pigmenty, vápenec a rubovou stranu tvoří jutová podložka.

Frederick Walton - tvůrce přírodního linoleaLinoleum vytvořil sir Frederick Walton v roce 1864, kdy založil z malých manufaktur první velkou fabriku DLW (Deutsche Linoleum Werke - dnešní Armstrong) na výrobu válcované hladké podlahoviny. Linoleum prodělalo velký boom, prodeje se ale silně omezily s příchodem syntetického PVC vyrobeného z ropy. Dnes prochází linoleum renesancí poté, co svět přichází pomalu na stinné stránky plastů, pokládáme ho do školek, škol i rodinných domů. Linoleum se nevyrábí v dekorech dřevin, jako PVC, má většinou melírované vzory, některé moderní dekory imitují trochu i přírodní prkna (například kolekce Lino Art).

Linoleum vyrábí pouze tři renomovaní výrobci na světě - německý Armstrong (nosná kolekce Marmorette), holandské Forbo (nosná kolekce Marmoleum) a francouzský Tarkett (základní kolekce Veneto XF2). Ačkoliv nemáme na stránkách zpracované všechny kolekce těchto výrobců, nabízíme je na naší prodejně a pokládáme. Pokládka linolea je náročná a vyžaduje speciální nářadí a dobře proškolené podlaháře. Naši kladeči vytvářejí z linolea nádherné záležitosti, o čemž se můžete přesvědčit v našich referencích z pokládek linolea.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.