Čistící a ošetřovací prostředky

PVC/CV, linoleum (Marmoleum), kaučuk (guma)

Běžné denní čištění

CC-PU-cisticCC - PU-čistič

Tento čisticí prostředek je určen pro podlahoviny, které mají z výroby nebo dodatečně nanesenou polyuretanovou (PU/PUR) ochrannou vrstvu (např. všechny naše bytové PVC/CV). PUR vrstva zabraňuje zanášení špíny do samotné podlahoviny. PU čistič pak velice účinně odstraňuje nečistotu a tuky z povrchu podlahoviny, aniž by poničila PUR. Je ideální pro čištění po ukončení stavebních prací. Prostředek výborně odmije špínu, ale nenanáší žádnou další ochrannou vrstvu. Spotřeba: 1 láhev 750 ml = až 1500 m2. Balení: 750 ml, 5 l, 10 l.

CC-R1000CC - R 1000 čistící přípravek

Základní univerzální čistící prostředek pro běžné denní čistění elastických podlahovin. Působí protiskluzně, odpuzuje nečistoty a je antistatický. Splňuje požadavky DIN 18032 pro údržbu sportovních povrchů. Možno zalešťovat a používat v čistících automatech.Spotřeba: 1 láhev 750 ml = až 1500 m2. Balení: 750 ml, 5 l, 10 l.

Intenzivní odčištění podlah

CC-R280CC - Aktivní čistící přípravek R 280

Na každou podlahu se usazuje nečistota a tuky. Z toho důvodu je nutné občas podlahu vyčistit intenzivně. R 280 slouží jako mezistupňový čistič, to znamená, že dokonale umyje podlahu, ale nesmyje základní ochrannou vrstvu. Některé podlahoviny mají totiž nanesené polymerové ochranné vrstvy na bázi vosku přímo z výroby, např. u Marmolea povrch Topshield nebo u DLW linolea povrch LPX. Neponičí ale ani Vámi nanesené ochranné vrstvy jako CC-Mat 3000 PU či CC-Lesk 3000 PU (viz. níže). V tom je základní rozdíl mezi ochrannými povrchy elastických podlahovin - PUR se odmýt nedá a vydrží déle, vosky (polymery) nevydrží tak dlouho, ale dají se snadno znovu nanést. Údržba PUR povrchů je tedy obecně levnější. R 280 je také ideální použít po ukončení stavebních prací. Po odmytí nutno neutralizovat vodou. Spotřeba: 1 láhev 750 ml = 500 m2.Balení: 750 ml nebo 10 l.

CC-RzakladniCC - Základní čistící přípravek R

Intenzivní čistič, který kromě nečistot odstraní i staré ochranné polymerové vrstvy až na samotný povrch podlahoviny (narozdíl od R 280). Odstraňuje i zbytky lepidel apod. Po odmytí se musí podlaha okamžitě neutralizovat (vytřít) vodou, čistič nesmí zaschnout. Nové polymerové vrstvy se natahují až za 24 hodin po důkladném uschnutí. Určeno také pro důkladné očištění po ukončení stavebních prací. Pro materiály má šetrnou pH hodnotu 10,0. Spotřeba: 10 l = 100-200 m2. Balení 750 ml, 5 l, 10 l.

Nové ochranné vrstvy na bázi vosku do domácností

CC-Mat3000PUCC-Lesk3000PUCC - Mat 3000 PU

Polyuretanovo-polymerní disperze, jež tvoří ochranný film na elastických podlahovinách. Každá podlahovina má póry, do kterých se postupem let nevratně usazuje nečistota a tuky. Touto ochrannou vrstvou zajistíte, že se tyto nečistoty usazují do této vrstvy, jež se pak smyje (pomocí Základního čistícího přípravku R), znovu nanese nová vrstva a podlaha opět vypadá jako nová. Na tomto principu funguje veškeré "pastování" podlahovin, i když dnes už nemusíte klečet na kolenou, ale stačí vytřít tímto přípravkem. Mat 3000 PU je univerzální a lze ho použít na podlahoviny bez povrchové úpravy i na PUR povrch. Doporučujeme ho zejména pro domácnosti. Oživuje barvy podlahovin, je protiskluzný a má matnou optiku. Tento povrch se v domácnostech obměňuje přibližně jednou za rok dle zašpinění. Doporučujeme jednou za čas přidat víčko přípravku i do běžného vytírání, aby se vrstva oživila. Pokud máte rádi spíše lesklé povrchy, použijte přípravek na stejné bázi CC - Lesk 3000 PU. Spotřeba: 1 lahev = 30 m2. Balení 750 ml, 5 l, 10 l. Stupeň lesku: mat 10-15, lesk 45-50.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.