Doporučená péče o kožešiny Bowron

Bowron - luxusní ovčí kožešiny z Nového Zélandu

Ovčí kožešiny Bowron a jehněčí dětské kožešinky Babycare vyžadují relativně snadnou údržbu. Pokud se o ně budete takto starat, vydrží Vám mnoho let.

Nová kožešina

Může se stát, že kožešina bude zabalená delší dobu, než se dostane k Vám domů. Na první pohled může být kožešina slehlá a zmačkaná. Vlákna vlny jsou ale neuvěřitelně pružná a za krátký čas se vždy postaví do své původní polohy. Můžete tomu sami pomoct, že kožešinu několikrát protřást na vzduchu. To samé platí pro spodní kůži, možné záhyby se během několika dnů srovnají.

Skladování

Pro delší skladování používejte čisté a dobře větrané místo, kde nedopadá přímé sluneční světlo. V žádném případě nedoporučujeme balit kožešiny do plastových pytlů či igelitových tašek. Kůže potřebuje dýchat a pokud ji zabalíte, začne odpařovat vodu, což má za následek zapaření kožešiny a zápach.

Praní v automatické pračce

Unikátní způsob zpracování kožešin Bowron umožňuje jejich praní bez rizika, že by se mohly poškodit. Je ale důležité dodržet hlavní zásady doporučené výrobcem. V pračce používejte cyklus na praní vlny s teplotou vody maximálně 40°C. Používejte buď tekutý prášek na vlnu nebo speciální lanolinový prostředek. Nepoužívejte mýdlo, průmyslová změkčovadla, sypané či alkalické prací prostředky nebo prostředky obsahující enzymy a bělicí látky.

Ruční praní

Pro ruční praní platí stejná pravidla jako v pračce. Dodržte teplotu vody do 40°C a použijte k praní opět buď tekutý prací prostředek na vlnu nebo lanolinový čistící prostředek, který zajistí větší vláčnost kůže. Po vyprání vymáchejte důkladně v teplé vodě opět do teploty 40°C a pak pečlivě vyždímejte ručně nebo ve ždímačce.

Sušení

Kožešiny lze sušit v sušičce, ale nastavte program studené nebo teplé sušení. Nikdy nepoužívejte horké či intenzivní sušení. Nejlepší metodou je klasické sušení přes šňůru na čerstvém vzduchu. Nedávejte na přímé slunce, kožešině to škodí. Nesnažte se proces sušení urychlit, nesušte na radiátorech ani před topnými tělesy, nežehlete ani žádným způsobem nezměkčujte. Nechte přírodu, ať si kůži vysuší sama, pouze zajistěte přísun vzduchu i ze spodu, proto je ideální sušák.

Přečesávání

Po vyprání mají vlněná vlákna tendenci se přirozeně kroutit a slepovat k sobě. Proto je vhodné jednou pročesat kožešinu hned za vlhka a po uschnutí znovu. Doporučujeme používat drátěné kartáče na česání domácích zvířat. 

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.