Dětská jehněčí kožešinová podložka Bowron Babycare

Bowron - luxusní ovčí kožešiny z Nového Zélandu"Aby Vaše dítě spalo jako špalík."

Za báječný nápad - používat do dětských postýlek ovčí kožešinu - vděčíme skoro před padesáti lety jedné mladé novozélandské mamimce, jejíž dítě leželo v nemocnici s komplikovanou zlomeninou stehenní kosti. Při častých návštěvách si všimla, že pacienti, jež jsou dlouhodobě upoutaní na lůžko, mají pod sebou podestýlky z ovčí kožešiny a velice si je pochvalují. Na její žádost lékaři vyložili kožešinami i lůžko jejího dítěte. Výsledek se dostavil za několik dní, dítěti se zmírnily bolesti, lépe a klidněji spalo a lékaři sami konstatovali podstatné zlepšení zdravotního stavu. 

Matka se s tímto poznatkem obrátila na vedoucí pracovníky firmy Bowron, kteří tento nápad začali konzultovat s Výzkumným ústavem na zpracování vlny na Novém Zélandu. Trvalo další čtyři roky, než byla vypracována ideální technologie zpracování jehněčích kožešin pro potřeby novorozenců a kojenců, aby vyhovovala nejpřísnějším zdravotnickým požadavkům. Po provedení zkušebních testů v Ústavu pro péči o dítě získala firma Bowron v roce 1970 všechny potřebné certifikáty a pustila výrobky Bowron Babycare do  obchodní sítě. Výsledek byl neuvěřitelný, firma zaznamenala na Novém Zélandu i v Austrálii obrovský úspěch a začala své zboží distribuovat do celého světa. Mnohaleté úsilí i investované finanční prostředky měly smysl. Od té doby se používají jehněčí podložky po celém světě už více jak 42 let. Dodnes se podložky Babycare používají například v inkubátorech.

Tepelná regulace

Jehněčí vlna je přirozený izolátor, udržuje dítě v teple a pohodlí během chladného počasí. Na druhou stranu v období letních veder se malé děti nadměrně potí, jelikož ještě nemají vyvinutou regulaci tělesné teploty. Vlněná vlákna absorbují vlhkost až do třetiny svého celkového objemu, díky čemuž jsou děti v suchu. Další vlastností vlněných vláken je chladící efekt v teplém počasí, protože absorbovanou vodu zpět vylučují do vzduchu. Díky těmto vlastnostem vzniká okolo dítěte ideální mikroklima, děti nemusíte na spaní příliš oblékat a naopak může být v místnosti nižší teplota, čímž se omezuje přehřívání dítěte při spaní.

Spaní na Babycare

Dětští lékaři doporučují ukládat kojence do jednoho roku zásadně na záda nebo na bok. Stejně tak firma Bowron nedoporučuje ukládat miminka do tohoto věku na podložku Babycare na bříško. Osvědčilo se také ukládat pod hlavičku dítěte jemné bavlněné ubrousky nebo plínku, čímž se jednak uchrání vlna před sliněním a zároveň se dítěti nedostanou vlákna vlny do úst, když se obrátí tváří ke kožešině. 

Dlouhé cestování autem - žádný problém

Jedete na dovolenou a máte problém s tím, že Vaše dítě nechce na cestách spát? Zkuste mu vystlat sedačku jehněčí kožešinou Babycare. Děti se v nich cítí pohodlněji, nikde je netlačí ani neškrábou. Díky tomu jsou děti klidnější a vydrží déle v klidu. Stejně tak můžete Babycare používat v dětském košíku, kočárku či na zemi. Dobré je používat Babycare při prvních pokusech lezení nebo při začínajícím přetáčení miminek ze zad na bříško. Kožešinka izoluje od chladu a dokonale chrání proti nárazu.

Jednoduché ošetřování a čištění

Ošetřování ovčích kožešin se věnujeme v samostatné kapitole. Ve zkratce se dá říct, že kožešinu stačí jednou za měsíc vyprat v pračce a nechat přirozeně uschnout na vzduchu. Denní větrání udržuje samočistící efekt vlněných vláken, špína je sama "posunována" na kraj vlákna, kde ji můžete snadno setřít vlhkým hadříkem. Více o údržbě...

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.