Luxusní ovčí a jehněčí kožešiny Bowron

z Nového Zélandu

Bowron - luxusní ovčí kožešiny z Nového Zélandu"Všechno chce svůj čas ... i výroba nejkvalitnějších ovčích kožešin ... od roku 1879."

V roce 1879 se rozhodli bratři George a William Bowronovi, mistři kožešníci z Yorkshiru, přesídlit do nové britské kolonice na Novém Zélandu, začít zde nový život a uskutečnit svůj sen, mít vlastní výrobnu ovčích kožešin.

Bowron - zpracovna ve městě Christchurch na Novém ZélanduV té době mělo město Christchurch sotva 29 000 obyvatel, ale tou dobou už byla provincie Cantenbury, kde město leží, považována za centrum zemědělství na Novém Zélandu s početnými a kvalitními stády ovcí. Město se ale postupně rozrůstalo a s ním prosperovali i malé zpracovny kožešin, které bratři Bowronovi od roku 1881 zakládali. A tak započala rodinná tradice produkce a zpracování ovčích kožešin. Důraz na kvalitu výrobků se dědil z generace na generaci a dnes je značka Bowron synonymem nejvyšší kvality ve světě kožešnické produkce.

Zpracování ovčích kožešin BowronV současnosti vlastní firma G.L. Bowron & Co. Ltd. několik zpracovatelských podniků na Novém Zélandu a v Austrálii, jež jsou vždy situované do hlavních středisek nejkvalitnějších ovčích chovů. Tímto způsobem si společnost zajistila neustálý přísun nejkvalitnější suroviny z nekonečných pastvin v Austrálii i věčně zelených kopců na Novém Zélandu.

Ovčí kožešiny Bowron procházejí přísnou kontrolouI když je dnes zpracování kožešin směsí tradičních postupů a počítačové techniky, přece jenom základ celé technologie spočívá v unikátním 42-násobném opracování surové kožešiny, což vytvořili už bratři Bowronové. Surová kožešina se ručně obřezává, strojově a ručně přepírá a následně jde na činění. Poté se suší, strojně a ručně obřezává, vlna se speciální technologií leští a kůže zjemňuje, potom se opět ručně obřezává a až po několikastupňové přísné kontrole kvality může dostat takováto kožešina vysačku BOWRON, symbol nejvyšší kvality. Sortiment Bowron.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.