Korek pro přilepení


Celoplošné lepení korkových dlaždicKorkové dlaždice velikosti 300x300 mm (výjimečně se dá sehnat i 300x600 mm) zaručují po celoplošném nalepení výbornou odolnost a kompaktnost podlahy. Lepení lze provádět nejlépe kontaktním lepidlem Chemopren (výrobce Henkel) na suché, rovné a pevné podklady, nejlépe na vystěrkovaný beton. Na rozdíl od plovoucího systému nemusíte ve velkých plochách dodržovat dilatační spáry a dořezání kolem dveřních rámů, trubek od topení či nábytku je naprosto přesné.

Korkové čtverce bez povrchové úpravyVe standardní nabídce podlahových korků byl vždy korek bez povrchové úpravy, nelakovaný. Hlavní výhodou je možnost volby konečného ochranného nátěru, korek lze lakovat, olejovat, voskovat či dokonce barvit (viz. kolekce ColorCork). Další výhodou je zalití spár mezi dlaždicemi, což vytvoří dokonalou jednolitou plochu, ve které se neusazuje žádná špína. Podlaha se ale ošetřit musí. Z naší praxe můžeme doporučit laky německého výrobce Uzin Pallman.

Lak X-Treme WRT na korkových dlaždicíchLak X-Treme WRT se skládá z drobných keramických částeček, které skvěle chrání podlahu proti oděru a poškrábání. Proveďte si test tohoto laku sami - položte na podlahu dvacetikorunu a třete s ní o podlahu. Po chvilce broušení zjistíte, že na podlaze je žlutý prášek z dvacetikoruny a podlaha je nepoškozená. Výrobce dává na korkové podlahy s tímto lakem garanci 15 let v domácnostech a 5 let v komerčních prostorech s nízkou zátěží (třída 23-31) na opotřebování povrchu.

Korek s PVC folií a lakem HPSPokud chcete mít podlahu s extrémně odolnou povrchovou úpravou, vyberte si korkovou podlahu svinylovou fólií silnou 0.5 mm a lakem HPS. Tyto podlahy doporučuje výrobce použít do domácností i komerčních prostor s vysokou zátěží a do průmyslových prostor se střední zátěží (zátěžové třídy 23-33-42), přičemž poskytuje záruku na opotřebování povrchu 25 let v domácnostech a 15 let v komerčním sektoru.

 

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.