Korek

Korek je velice odolný přírodní materiál a je jednou z nejlepších podlahovin, kterou nabízíme. Je teplý a příjemný na došlap, snadno se udržuje, narozdíl od keramiky šetří klouby a vydrží silné zatížení. Jeho jedinou nevýhodou je oxidace na sluneční světle, tzn. že světlá. Barvu nemění téměř vůbec barvený korek ColorCork.

Test tepelného komfortuPočátkem 90. let byla v Japonsku provedena zkouška s cílem určit tepelný komfort různých podlah. Nejprve byla změřena počáteční teplota bosého chodidla a pak teplota chodidla po 2 minutách kontaktu s podlahou. Červená barva vyjadřuje místa s nejvyšší teplotou, modrá barva s teplotou nejnižší. Z tohoto testu vyplývá, že korkové podlahy jsou co do tepelného komfortu naprosto nejlepší a nejteplejší volbou z hladkých podlahovin.

Korkové podlahy dodáváme buď ve čtvercích, které se pevně lepí k vystěrkovanému podkladu a nebo v systému zámkové plovoucí podlahy. Specifickou záležitostí jsou barevné korkové podlahy Colorcork. Dále u nás na prodejně naleznete v rolích korkové podložky pod podlahy, soklové i přechodové lišty potažené pravou korkovou dýhou či obkladový korek, dodávající interiéru příjemnou a teplou atmosféru.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.