Holandský výrobce koberců EdelEDEL Holandsko

luxusní koberce z polyamidu a polypropylenu

Renomovaný nizozemský výrobce koberců Edel Group oslavil v roce 2018 svých 100 let existence. Výrobně se v posledních letech zaměřuje zejména na vlněné koberce a pak na ty nejkvalitnější polyamidové (nylonové) koberce na trhu. Výroba prošla dvěma revolučními změnami. Místo klasické primární podložky ze Styren-butadienového kaučuku používá Edel speciální lepidlo Ceneva®. Koberce jsou absolutně bez zápachu, bez emisí VOC a mají absolutně sníženou hořlavost. pdfBrožura Ceneva v češtině2.38 MB). Ačkoliv na našich stránkách nenajdete téměř žádné odkazy na stránky jiné, zde jsme udělali výjimku a umístili jsme sem odkazy na videa týkající se Edelu a Cenevy:

VIDEO: Základní výhody podkladu Ceneva (v angličtině) a Test hořlavosti (v angličtině)

Edel rozhodně nepatří mezi levné výrobce, ale jejich produkty řadíme mezi absolutní špičku. Zejména pak koberce vyrobené ze značkového polyamidu 6.6 Antron amerického výrobce Invista. Toto čtyřdutinkové kompaktní vlákno je mnohem odolnější vůči sešlapání, špinění, lépe se čistí včetně skvrn od červeného vína, má lepší odlesk a jasné barvy.

pdfBrožura Invista Antron

VIDEO: Obecné výhody vlákna Antron (v angličtině), Výhody při údržbě a čištění koberců s vláknem Antron a nakonec Srovnání se standardním polyamidem.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.