• Sleva!
  • -64,65%

Parador Pinie bíle olejovaná Schöner Wohnen

1442070

Vinylové plovoucí podlahy Parador Schöner Wohnen jsou vyrobeny pro jednoho z největších německých prodejců, proto tato kolekce nese jejich obchodní název Schöner Wohnen, ale základ je v kolekci Basic 30. Jedná se o plovoucí podlahu na HDF desce s horní vinylovou vrstvou. Nášlapná vrstva je 0,20 mm, celková výška podlahy 9,4 mm. Tyto podlahy se velmi snadno pokládají a zámek velmi dobře drží v sobě. Doporučujeme do bytového sektoru, je to skvělá varianta např. do studentského či dětského pokoje, ložnice apod.

Totální výprodej, dotovaná cena, poslední 4 balíky s tím, že 2 jsou poškozené - ulomené zámky na pár lamelách na dlouhé straně - ideální zde začít podlahu pokládat. I přesto lze podlahu zacvaknout do zámku, vinyl je nepoškozený.

845,79 Kč
300,00 Kč za m2 vč. DPH Ušetříte 64,65%
poslední 4 balíky = 7,30 m2 (2 bal. poškozené)

Detaily produktu

Vzor
Prkna
Základní zařazení
Zámkový vinyl na HDF
Možnost dodání
doprodej
Celková výška
9,4 mm
Balení
1,825 m2
Rozměr dílce
1207 x 216 mm
Hrany lamel
nezkosené
Výška nášlapné vrstvy
0,20 mm
Zátěžová třída
23 - 31 nejvyšší bytová

Popis

Vinylové plovoucí podlahy na HDF desce jsou ideální podlahovinou tam, kde máte rovné stávající podklady, které nechcete nijak extra opravovat. Nejčastěji se instalují do prostor v nájmu, do panelových či bytových domů, do členitých prostor apod. Pokládka těchto podlah se prování klasickým plovoucím způsobem na parotěsnou fólii a podložku, např. Starlon či Mirelon. Pokud máte hladký a rovný podklad, např. nalitou stěrku, nové hlazené strojové potěry či OSB desky, lze položit i bez podložky pouze na fólii. Do bytových domů doporučujeme podložku s vyšším tlumením hluku, např. Hobru.

Podmínkou pro pokládku plovoucích podlah obecně je rovinnost podkladu, na 2 metrech je povolená tolerance 2 mm. Pokud by se podlaha houpala v "dolíku" nebo "na hrbu", mohly by se zámky rozpojit a vznikla by spára. Jinak je ale zámek vyfrézovaný v nosné HDF desce velmi kompaktní a pevný. Na rozdíl od celovinylových podlah není HDF voděodolná, ale spoj je mnohem odolnější.

Podlaha je atestována na klasické teplovodní podlahové vytápění do 28°C. Žádná vinylová podlaha se nesmí přetopit, mohou vzniknout spáry mezi lamelami. Nebezpečím pro plovoucí systém většiny typů podlah jsou francouzská okna natočená ke slunci. Při slunečném počasí naměříte na podlaze klidně i 50°C, proto je nutné zajistit kvalitní zastínění oken, markýzy, žaluzie apod. 

Mohlo by se vám také líbit