Hotelový program

hotelové koberce vyrobené dle přání zákazníka

Máte hotel, penzion, velkou restauraci či luxusní apartmány a chcete mít na podlaze tak trochu "jiné" koberce? Pak jste tady správně. Jako přímý dovozci koberců do České republiky nabízíme speciální hotelový program, kde si mohou investoři a architekti vybírat sami vzor, barvy i kvalitu koberce. Podmínkou je vždy nějaké minimální množství - záleží na konkrétním výrobci a kvalitě.

Je třeba si uvědomit, že na hotelové koberce jsou kladeny jiné nároky než na klasické "zátěžáky". I když se v ČR často používají do hotelů a penzionů obyčejné vpichované nebo smyčkové koberce, v zahraničí a v lepších hotelích je to jinak. Koberec odráží určitou osobitost hotelu, a proto se s jeho výběrem dá pěkně pohrát. Pravdou je, že architekti tento styl koberců rádi vyhledávají. Nabízíme Vám tedy nějaká základní vodítka pro výběr těchto koberců.

Výběr se skládá ze tří základních fází:

  1. Vzor - buď si vyberete z katalogů jednotlivých výrobců a nebo zvolíte svůj vlastní vzor (často např. s logem hotelu). Pro snazší představu jsme se právě katalogy a přednastavené vzorové varianty rozhodli dát na tyto stránky.
  2. Barva - většina výrobců vychází z předem stanovených "colourbanků", kde je většinou 12 - 16 barev. To znamená, že daný vzor se dá vyrobit jakoukoliv kombinací předem určených barev. Právě dle těchto barevnic jsou roztříděny tyto stránky - např. na stránce Carus Urban & Lounge jsou přednastavené vzory vytvořené z barevných kombinací těchto barevnic. Vybraný vzor se dá ale bez problémů vyrobit z jiné barevnice (např. Style & Elegance), ale barevnice se nesmí kombinovat.
  3. Kvalita koberce - každý výrobce nabízí několik variant, ze kterých lze koberec vyrobit. Hlavními rozdíly je pak druh polyamidového vlákna, zátěžová třída, hořlavost a zejména pak hmotnost vlasu koberce, který určuje jeho komfort. Čím víc vlasu, tím vyšší cena, ale lepší komfort i zátěž.

Tyto výše popsané koberce se vyrábějí tzv. chromojetovým tiskem, což není nic jiného, než veliká tiskárna na koberce. Kromě chromojetového hotelového programu sem postupně umístíme i klasické koberce vhodné a prioritně určené do hotelů - ať už v rolovém programu, tak v řezném (malé množství). Kromě toho dodáváme i klasické tkané vlněné Axminstery, což je nejvyšší liga všech hotelových koberců.

Copyright © 1990-2019 František Strnad - KOBERCE.STRNAD.LIŠOV.
Obsah webu nelze dále šířit ani kopírovat bez svolení majitele.